Freeze layer u jednom layoutu

More
10 years 11 months ago #777 by Frrrantic
Znam da se može zamrzuti layer u jednom layoutu neovisno o drugim layoutima ili modelu. To sam već jednom i uspio, ali ne mogu nikako ponoviti.

Sljedim upute na HELP-u i tutorijalima, ali nikako

Double click na viewport u layout, zatim u layer manageru zamrznem ikonu VP FREEZE, ali ništa

Piše da nakon toga stisnem OK, i to bi trebalo biti to... Ali u layer manageru nema "OK" botuna !!!!

Ili je to ili negdje u drugim postavkama nešto šteka

Anyone?

Please Prijava or Create an account to join the conversation.

More
10 years 11 months ago #778 by Frrrantic
Riješeno

Ne može se pomoću layer managera. Ako se u njemu označi VP freeze on će zamrznuti layer u NOVIM viewportovima.

Treba preko padajućeg izbornika layera.

Ali zašto to krivo stoji naHELP-u :huh:

Please Prijava or Create an account to join the conversation.

More
10 years 11 months ago #780 by Morea
manager nema ok gumb jos tamo od verzije 2009 ili 10, od kada su ga napravili "sidrivim" :) , tako da ako nije "anchored", onda ga se samo ugasi na ixić, a promjene prihvaca automatski.

e sad, po onome sto si napisao, postupak ti je dobar, ali si najvjerojatnije smrzavao na opciju "new VP freeze" (koja se nalazi ispred opcije "VP freeze"). VP freeze je poprilicno slabo vidljiva ako se prozor ne razvuce do kraja pa se lako preskoci, a njome se zamrzava sloj u trenutacnom viewportu :) . naravno, moze i preko padajuceg izbornika, ali i u LP manageru radi 100%.

ako bas zelis ok button, sa naredbom "classiclayer" dobijes stari LP manager koji ima i OK i Apply i Cancel i Help gumbe. :D

sto se tice help(ova), ima ih hrpa, ali ako su autodeskovi, onda moraju valjati...osim mozda toga da kliknes OK koji ne postoji :) ... vjerojatno su samo kopirali iz starijih verzija :D

Please Prijava or Create an account to join the conversation.

More
10 years 11 months ago #781 by Frrrantic
U mom layer manageru postoji samo new VP freeze, nema VP freeze :huh:

Jedini način kako mogu izgasiti layer u layoutu je kako sam rekap: preko padajućeg izbprnika layera

ali tenks enivej ;)

Please Prijava or Create an account to join the conversation.

More
10 years 11 months ago #782 by Morea
sorry, to sam ti zaboravio reci....udji u viewport, upali LP manager, desni klik na bilo koji od tabova (status, name, color...), i zakaci si sa kvacicom VP freeze .... garant je ugasen :D

zaboravan sam, sustigle me godine :D:D:D:

Please Prijava or Create an account to join the conversation.

More
10 years 11 months ago #783 by Frrrantic
Been there, done that, sve već probao.... njente

Please Prijava or Create an account to join the conversation.

More
10 years 11 months ago - 10 years 11 months ago #784 by Morea
kad u viewportu (ili layoutu) aktiviras manager, i kad kliknes desni klik na tabove, i kad ti otvori onaj meni sa svim opcijama, tada nemas VP freeze ponudjen? ... moram pitati ponovo, jer za takvu gresku nikad nisam cuo, a za sada ne nadjem ni na netu da netko ima slican problem...pa postajem znatizeljan :D ...

ima tamo jos opcija za "restore all columns to defaults", to je zadnje sto mi pada na pamet
Last edit: 10 years 11 months ago by Morea. Reason: disleksija :D

Please Prijava or Create an account to join the conversation.

More
10 years 11 months ago #785 by Frrrantic
Nope, nisam lud :laugh:

Inače, sve što se tiće AutoCADa uspijem riješiti, tako da su mi upiti na forumu posljednja opcija.

Ajde, ako uspiješ riješiti misteriju dam ti karmu :P

Please Prijava or Create an account to join the conversation.

More
10 years 11 months ago #786 by Morea
'ajd mi onda jos samo napisi koju verziju cada imas, pa da se imam s cim zabavljati :D:D:D:D:D:D

Please Prijava or Create an account to join the conversation.

More
10 years 11 months ago #787 by Frrrantic
2010

Please Prijava or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.105 seconds