Mirror

More
8 years 4 months ago - 8 years 4 months ago #967 by gerson
Mirror was created by gerson
Pozdrav,

Cesto u radu imam potrebu preslikavati razne poprecne profile da bi ih uskladio sa nekim drugim crtezom-profilima, preklopio, uporedio , nadovezao itd. Tim povodom koristim naredbu Mirror.

Medjutim, desava se da nekada, na nekim crtezima, da preslika i text (reci, brojeve, kote,...) a nekad ne, vec samo crtez. Naravno u vecini slucajeva mi igra varijanta da tekst ostane ne preslikan, kao u originalu, da ga naknadno ne bih pojedinacno preslikavao-okretao ili gledao sve natpise izvrnuto. Na svim crtezima komandu Mirror isto zadajem, bez dodatnih stavki i podesavamja i na istom racunaru i u istom CAD-u. Ocigledno da od samog crteza koji sam dobio i u kome izvrsavam naredbu Mirror postoji nesto vec podeseno ranije od cega zavisi kako ce tu naredbu CAD izvrsiti, po pitanju preslikavanja teksta.

Moje pitanje glasi zasto se ovo desava i od cega zavisi hoce li se prilikom primene komande Mirror preslikati samo crtez (linije, polilinije, kruznice, tacke,...) ili zajedno sa njim i tekstualni deo na crtezu?

U prilogu saljem obe varijante.
Last edit: 8 years 4 months ago by gerson.

Please Prijava or Create an account to join the conversation.

More
8 years 4 months ago - 8 years 4 months ago #968 by mario
Replied by mario on topic Mirror
Nisi stavio ništa u prilog.

Probaj s varijablom MIRRTEXT. Ako je 0 onda text ostaje, ako je 1 onda se i on zrcali. Varijablu pamti dwg, a ne sustav.
Last edit: 8 years 4 months ago by mario.
The following user(s) said Thank You: gerson

Please Prijava or Create an account to join the conversation.

More
8 years 4 months ago - 8 years 4 months ago #969 by gerson
Replied by gerson on topic Mirror
Prilog sam ubacio nego ga iz nekog razloga nije poslao vec samo tekst... evo poslacu ponovo mada najverovatnije jeste ono sto ste napisali, sa 1 ili 0. To mi je rekao i kolega samo sto nije znao tacnu naredbu (mislili smo da je MTEXT ili MITEXT)




Hvala :)
Last edit: 8 years 4 months ago by gerson.

Please Prijava or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.085 seconds